Францисканський орден світських

Францисканський орден світських

Францисканський Орден Світських виник в Італії, в першій половині ХІІІ століття, а саме, у 1221 році. Францисканський Орден світських засновано св. Франциском з Ассизі (див.розділ «Святий Франциск»). Спочатку  цей святий заснував Перший  чоловічий Орден, а потім разом зі св. Кларою, Другий жіночий Орден. Тому заснована ним община мирян, що живуть у світі , виконуючи  свої професійні і суспільні обов’язки та прагнуть до християнської досконалості, Франциск назвав «братами та сестрами від покути». А з часом була названа Третім Францисканським Орденом (Терціарієм), який сьогодні  має офіційну назву Францисканського Ордену Світських (ФОС).

Створення ІІІ Францисканського Ордену святий Кюре з Арсу  вважав «найкращою справою, яку можна пропагувати в парафіях, бо це є найпотужніший засіб, щоб запалити любов». Папа Лев ХІІІ говорив: «Як би я хотів, щоб усі вірні були світськими францисканцями!»

Орден  дав зі своїх рядів велику кількість святих та блаженних. Церква зарахувала до сонму святих 112 осіб з Францисканського Ордену Світських, серед яких: король Франції Людовік ІХ, свята Єлизавета,дочка угорського короля, Папа Лев ХІІІ, Папа Бенедикт ХУ, Христофор Колумб, Томас Бекон та інші (див. розділ «Орден-Святі та блаженні»). І сьогодні  проходять беатифікаційні процеси брати і сестри з його лав.

Структура

Францисканський Орден світських (ФОС) належить до Римо-Католицької Церкви, живе францисканською духовністю в спільнотах  (див. розділ «ФОС сьогодні – Структура») під духовним керівництвом священників Першого Францисканського Ордену та Третього Регулярного Ордену (ТОР). Привязанність та відданість Третього Ордену по відношенню до Першого Ордену викликало захоплення, як в часи виникнення Ордену, так і сьогодні. Наслідуючи приклад свого святого засновника, брати вважали  світських францисканців членами своєї родини. При кожному монастирі були і є  братерські спільноти, яких він приймає і духовно підтримує. Ще з тих перших  часів взаємна співпраця вважалась необхідною умовою для розквіту обох Орденів.

Після ІІ Ватиканського Собору, який звернув увагу на  необхідність присутності та свідоцтва світських католиків у будь-якому середовищі, Третій  Орден особливим чином відновився. У 1978 році  Папа Павло УІ затвердив новий терціарський Устав (Регулу), а у 1990 році Папа Йоан Павло ІІ – нову Конституцію роту не могло знищити в серцях людей прагнення того чарівного шляху до ФОС , згідно з якою всі католики: діти, молодь і дорослі  можуть, йдучи за Божим покликанням, впроваджувати Євангеліє в життя, приймаючи духовність Францисканського Ордену Світських. На сьогодні у світі  францисканців Третього Ордену  – близько 450 тисяч.

Францисканський орден світських в Україні

В Україні перші спільноти Світських францисканців зявилися уже в ХІУ столітті. Такий спосіб життя у євангельському братерстві завжди захоплював народ нашого краю. Жорстоке переслідування після Жовтневого перевороту не могло знищити в серцях людей прагнення того чарівного шляху до ФОС, згідно з якою всі католики: діти, молодь і дорослі  можуть, йдучи за Божим покликанням, впроваджувати Євангеліє в життя, приймаючи духовність Францисканського Ордену Світських. На сьогодні у світі  францисканців Третього Ордену  – близько 450 тисяч.

Небесного Отця, який нам був вказаний св. Франциском. Переслідувані терціарії пронесли крізь десятиліття перлини віри та  францисканської духовності. Зараз в Україні близько 1100 членів ФОС, об’єднаних в більш  Небесного Отця, який нам був вказаний св. Франциском. Переслідувані терціарії пронесли крізь десятиліття перлини віри та  францисканської духовності. Зараз в Україні близько 1100 членів ФОС, об’єднаних в більш, як 50 спільнот. Членами ФОС є люди різних професій, різного віку та соціального статусу.

Адреса

Сайт ФОС в Україні: www.fos-ukraine.org/


Padre Pio